Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Zuzana Belohorcová překvapila: Vzpomínky na legendárního Donalda Sutherlanda (†88)

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zuzana Belohorcová překvapila: Vzpomínky na legendárního Donalda Sutherlanda (†88)

Andrea Malá

29. června 2024 20:17

Zuzana Belohorcová Video

Svět minulý týden obletěla smutná zpráva, že ve věku 88 let zemřel legendární herec Donald Sutherland. Smutek zavládl i v rodině někdejší moderátorky Zuzany Belohorcové. Její členové totiž Sutherlanda znali. 

Belohorcová prozradila, že s hercem a jeho ženou byli několik let sousedé. "Dokonce Vlastík pro něho něco v jeho apartmánu rekonstruoval a vždy mu byl nápomocný, když něco potřeboval stěhovat a poradit," uvedla podle Nového Času s tím, že se Sutherlandem sama občas prohodila pár slov. 

"Často jsme se potkali ve fitku či v bazénu. Byl vždy milý, usměvavý a pokorný," dodala moderátorka, jejíž otec prý hollywoodské hvězdě jednou na Vánoce donesl Becherovku ze speciální edice. 

Sutherland se narodil 17. července 1935 v kanadském Saint John, přičemž již od 14 let pracoval v rozhlase. V 60. letech začal v Evropě získávat filmové zkušenosti. První výrazným filmem jeho kariéry byl Bedfordský incident (1965), brzy následoval Tucet špinavců. Během kariéry pracoval s nejslavnějšími režiséry, například s Federicem Fellinim, Bernardem Bertoluccim či Robertem Redfordem. 

V 80. letech přišel ústup ze slávy, ale v další dekádě se známý herec vrátil na výsluní. Pomohla k tomu role plukovníka Fetisova v televizním thrilleru Občan X. Sutherland získal dvakrát Zlatý Glóbus a jednoho Oscara za celoživotní dílo. 

Nejnovější zprávy