Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu

Meghan Markle, plným jménem Rachel Meghan Markle, je americká herečka a členka britské královské rodiny. Narodila se 4. srpna 1981 v Los Angeles v USA. Meghan Markle získala širokou pozornost a popularitu díky své herecké kariéře a později i svému vztahu a manželství s britským princem Harrym, který je synem krále Karla III. a vnukem britské královny Alžběty II.

Předtím, než se stala členkou britské královské rodiny, proslula zejména díky své roli v americkém televizním seriálu "Suits," kde hrála postavu Rachel Zane. Byla také aktivní v herecké a humanitární činnosti. Meghan se angažovala v charitativních organizacích a podporovala řadu dobročinných projektů.

V květnu 2018 se Meghan Markle provdala za prince Harryho ve svatovítské kapli na hradě Windsor. Po svatbě získala titul "Její Královská Výsost vévodkyně z Sussexu." Po svatbě se stala jednou z nejviditelnějších členek královské rodiny a účastnila se královských povinností a charitativních projektů.

V roce 2019 Meghan a princ Harry oznámili, že se stáhnou z rolí v britské královské rodině a budou se věnovat více vlastním projekcím a charitativním aktivitám. Toto oznámení vyvolalo rozruch a bylo nazváno "Megxit." Pár se později přestěhoval do Severní Ameriky, kde začal budovat vlastní charitativní organizaci a pracovat na projektech, které jsou jim blízké.

Meghan Markle se tak stala známou jako herečka, filantropka a aktivistka, a její vztah a manželství s princem Harrym byly sledovány s velkým zájmem médií a veřejnosti. Jejich příběh a rozhodnutí vyvolaly mnoho diskuzí o královských tradicích a rolích v rámci britské královské rodiny.

Související články