Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Drama na školním dni otevřených dveří v Brně. Muž měl zbraň, zasahovala policie

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Drama na školním dni otevřených dveří v Brně. Muž měl zbraň, zasahovala policie

Andrea Malá

30. ledna 2024 15:15

Ilustrační fotografie.

Brněnskou policii o víkendu zaměstnal držitel střelné zbraně, který se podivně choval na dni otevřených dveří jedné z fakult Masarykovy univerzity. Pistoli měl přitom u sebe. Policisté zabavili muži všechny zbraně kvůli podezření na změnu zdravotního stavu. 

V sobotu se konal Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, na kterém neunikl pozornosti přednášejících podivně vystupující návštěvník. Proto přivolali hlídku městské policie, která muže vyvedla před školní budovu. 

"Při jeho kontrole zjistila, že je ozbrojený krátkou střelnou zbraní. Strážníci zbraň zajistili a muže ve zjevné psychické nepohodě předali přivolaným policistům. Muž ale s policisty spolupracoval, nebyl agresivní ani žádným způsobem nevyhrožoval použitím zbraně," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ukázalo se, že muž je dlouholetým držitelem zbrojního průkazu skupiny E pro osoby, které vlastní zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Celkem vlastní sedm zbraní různých ráží. 

"Policisté zbraně zadrželi z důvodu podezření na změnu zdravotního stavu jejich držitele. Po dobu prověřování zdravotního stavu budou zbraně v úschově policie, hlavní slovo o tom, zda bude muž i nadále držitelem zbrojního průkazu, budou mít lékaři," dodal mluvčí. 

Nejnovější zprávy