Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Exploze před panelákem v Horšovském Týně: Nové informace o případu!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Exploze před panelákem v Horšovském Týně: Nové informace o případu!

Andrea Malá

21. února 2024 12:15

V Horšovském Týně došlo v noci na úterý k výbuchu.

Policie ve středu informovala o dalším vývoji vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně na Domažlicku. Případ byl kvalifikován jako obecné ohrožení. Stále však není jasné, kdo je za nastražení systému zodpovědný. 

"Případ je v současné době právně kvalifikován jako obecné ohrožení. Stále vyvíjíme maximální úsilí pro to, abychom zjistili, kdo tento systém na místo umístil," uvedla policie ve středu dopoledne na sociální síti X.

K výbuchu podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému na volném prostranství u panelového domu v Horšovském Týně došlo v noci z pondělí na úterý. Případ mají na starosti krajští kriminalisté. Strážci zákona v úterý sdělili, že na místě zajistili několik kriminalistických stop.

Policie se zároveň obrátila na případné svědky události či poškozené, kteří přišli v souvislosti s výbuchem k majetkové újmě, s výzvou, aby ji kontaktovali na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. 

Řidiči motorových vozidel, kteří projížděli Vančurovou ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. února na úterý 20. února, byli zároveň požádáni o poskytnutí záznamů z palubních kamer.

Nejnovější zprávy