Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Konec PPF? Kellnerovi oznámili další změny ve vlastnické struktuře

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Konec PPF? Kellnerovi oznámili další změny ve vlastnické struktuře

Andrea Malá

13. listopadu 2023 13:27

Sídlo PPF, ilustrační fotografie.

PPF převzali na konci srpna ze sta procent pozůstalí. Nyní byla oznámena další změna ve vlastnické struktuře, jejímž cílem je její zjednodušení. Přesněji vzniká nový holding. 

Konkrétně vzniká společnost Amalar Holding, do které mají být postupně začleněna všechna rodinná aktiva. ČTK to potvrdil mluvčí rodiny Kellnerových Tomáš Perman, podle kterého půjde o superholding, pod nímž budou koncentrována aktiva a akciové podíly všech společností, včetně skupiny PPF. 

PPF v srpnu informovala, že rodina odkoupila dva zbývající minoritní podíly, každý o velikosti něco málo přes půl procenta, které náležely Ladislavu Bartoníčkovi a J.-P. Duvieusartovi. Oba muži ve strukturách společnosti nadále pokračují na vedoucích pozicích.

"Chtěla bych jménem celé naší rodiny velmi poděkovat Láďovi Bartoníčkovi, který stál s Petrem u počátků PPF a klíčovou roli hrál při úspěšné transformaci České pojišťovny. Pro PPF to byla bezpochyby jedna z přelomových transakcí, která ji posunula mezi investiční skupiny s celosvětovou působností. Mé poděkování patří také J.-P. Duvieusartovi, který do PPF přinesl globální přesah a zasloužil se o expanzi na asijské trhy. Oba pánové svou profesionalitou výrazně přispěli k zachování stability PPF po odchodu mého muže před dvěma lety," uvedla Renáta Kellnerová.

Společně s vdovou odkoupili podíly Petr Kellner mladší a dcery Anna, Lara a Marie. Především prvně jmenovaná je velmi známou osobností ze světa sportu. Šestadvacetiletá parkurová jezdkyně dokonce reprezentovala Česko na olympijských hrách v japonském Tokiu. 

Zakladatel a majoritní vlastník investiční skupiny Kellner zemřel 27. března 2021 při neštěstí na americké Aljašce, kam vyrazil na tzv. heliskiing. Helikoptéra havarovala, podnikatel se včasné pomoci nedočkal. 

Nejnovější zprávy