Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Nájemná vražda v Česku? Policie obvinila tři lidi, je mezi nimi úřednice

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nájemná vražda v Česku? Policie obvinila tři lidi, je mezi nimi úřednice

Andrea Malá

2. února 2024 13:03

Ilustrační fotografie

Policistům se dostal na stůl případ objednané nájemné vraždy, ve kterém je stíhána trojice osob. Hlavní aktérkou je podle dostupných informací úřednice, která se chtěla zbavit svého manžela. V případě pravomocného odsouzení může padnout i výjimečný trest. 

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pátek informovala o zahájení trestního stíhání trojice fyzických osob pro přípravu zvlášť závažného zločinu vraždy a pro přečin nedovoleného ozbrojování. 

"Obviněné osoby měly podle našich závěrů ve vzájemné spolupráci připravovat nájemnou vraždu osoby z podnikatelského prostředí, a to s cílem získat pro sebe majetkový prospěch. Dvě osoby jsou stíhány vazebně. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným trest odnětí svobody od 15 do 20 let, popř. výjimečný trest," uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Podle serveru iRozhlas.cz byla kriminalisty obviněna pracovnice Nejvyššího kontrolního úřadu, která si podle jejich zjištění měla přes prostředníka objednat vraždu manžela. Dokonce už měla zaplatit zálohu ve výši 300 korun. 

Dozorujícím orgánem ve věci je pražské městské státní zastupitelství. 

Nejnovější zprávy