Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Pokus o vraždu na kolejích v Ostravě: Student ze zahraničí se přiznal! Jaký měl motiv?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Pokus o vraždu na kolejích v Ostravě: Student ze zahraničí se přiznal! Jaký měl motiv?

Andrea Malá

11. února 2024 21:15

Policie, ilustrační fotografie.

Moravskoslezští policisté obvinili mladíka cizí státní příslušnosti z pokusu o vraždu jiného zahraničního studenta v Ostravě. Mladík se k činu doznal, jako motiv uvedl žárlivost. Kriminalisté podají návrh na vzetí obviněného do vazby.

Strážci zákona v pátek v noci vyjížděli do areálu studentských kolejí v Ostravě kvůli fyzickému napadení mezi dvěma zahraničními studenty ve věku 22 a 24 let. Zatímco jeden z nich byl vážně zraněn, druhý se dal na útek.

"Na základě zjištěných informací mělo dojít nejdříve ke slovnímu konfliktu a poté k fyzickému napadení, přičemž mladší z mužů utrpěl vážná bodná zranění, se kterými byl hospitalizován v nemocničním zařízení. Po útočníkovi jsme začali ihned po oznámení pátrat. Následně jsme jej zadrželi díky operativní činnosti na nádraží ve Studence," řekla mluvčí policie Eva Michalíková.

V sobotu si případ převzali krajští kriminalisté, kteří se ihned začali zabývat okolnostmi případu.  V neděli zahájil vyšetřovatel trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, obviněn byl z trestného činu vražda ve stádiu pokusu. V případě odsouzení mu hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody. 

"Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a jako motiv uvedl žárlivost," dodala Michalíková. 

Nejnovější zprávy