Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Policie ukončila pátrání po útočníkovi z Prahy! Měl napadnout několik lidí

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Policie ukončila pátrání po útočníkovi z Prahy! Měl napadnout několik lidí

Andrea Malá

26. ledna 2024 12:55 | Aktualizováno: 26. ledna 2024 14:10

Ilustrační fotografie.

Pražská policie v pátek zadržela muže, který je podezřelý z napadení několika lidí v Kunratickém lese a ze čtvrtečního útoku sekerou v Hostavicích. Policisté včera i dnes do pátrání po pachateli těchto trestných činů zapojili vrtulník. 

Policie po půl druhé odpoledne oznámila, že zadržela podezřelého z napadení ženy sekerou v Hostavicích a několika lidí v Kunratickém lese. Původně přitom po poledni informovala jen o jednom napadeném z lesa. Šlo o seniora, který si šel zaběhat. Záchranáři ho po ošetření převezli do nemocnice, zatímco po pachateli pátrali strážci zákona i s pomocí vrtulníku. 

Vrtulník pátral po útočníkovi už včera, kdy došlo k výše zmíněnému napadení sekerou v ulici U Hostavického potoka. Žena při něm utrpěla zranění na hlavě a byla převezena do nemocnice. Případ byl kvalifikován jako pokus těžkého ublížení na zdraví. 

Pražská policie během pátku sdělila, že také prověřuje možnou spojitost s vraždou muže, který byl ve čtvrtek ráno nalezen u Kyjského rybníka. 

"Případ včerejšího nálezu mrtvého muže u Kyjského rybníka byl kvalifikovaný jako vražda. Protože je to vzdušnou čarou asi 1,3 kilometru od místa útoku sekerou, musíme se zabývat i skutečností, že spolu mohou případy souviset. V tuto chvíli ale není žádná přímá indicie, že by tomu tak bylo," uvedli policisté.

Nejnovější zprávy