Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

V Česku někdo hrozí útokem na univerzitě. Policie přijímá bezpečnostní opatření

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

V Česku někdo hrozí útokem na univerzitě. Policie přijímá bezpečnostní opatření

Andrea Malá

11. března 2024 10:52 | Aktualizováno: 11. března 2024 12:16

Ilustrační fotografie

Policie v pondělí dopoledne informovala, že se zabývá výhrůžkami anonyma, který hrozí střelbou na několika univerzitách. Byla proto přijata bezpečnostní opatření. Česko zažilo tragickou střelbu na vysoké škole v prosinci, kdy útočník zavraždil čtrnáct lidí v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. 

"Po oznámení o potenciální hrozbě směřující k několika univerzitám, ve které anonym vyhrožuje střelbou, jsme ihned začali činit kroky k zajištění bezpečnosti všech možných dotčených objektů," uvedla policie v pondělí po půl jedenácté na sociální síti X.

Později upřesnila, že výhrůžka nesměřuje k dnešnímu dni. "Nyní komunikujeme se všemi dotčenými univerzitami a následně budou nastavena bezpečnostní opatření, a to i na základě vyhodnocení všech rizik. Kriminalisté na případu pracují a pátrají po pisateli," dodala. 

Tragický útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve. 

Nejnovější zprávy