Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Alain Delon se dočkal velké pocty! Válčící Ukrajina ocenila jeho podporu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Alain Delon se dočkal velké pocty! Válčící Ukrajina ocenila jeho podporu

Andrea Malá

20. dubna 2024 9:24

Alain Delon (autor: Georges Biard)

Legendární Alain Delon se dočkal další velké pocty. Ukrajina se rozhodla mu udělit nejvyšší státní vyznamenání. Ve čtvrtek to uvedl ukrajinský velvyslanec v Paříži Vadym Omelčenko, který vyzdvihl hercovou podporu Kyjeva během probíhající války se sousedním Ruskem. 

"Od prvního dne války Delon mnohokrát promluvil na podporu Ukrajinu. Pro nás je symbolem, je důležitý," uvedlo velvyslanectví, které připomnělo, že slavný francouzský herec se předloni zúčastnil i interaktivní debaty s prezidentem Volodymyrem Zelenským. 

"Pane Delone, drahý Alaine, vím, že nejste v jednoduché situaci, a chci vám říct, že nejste sám. Máte mnoho obdivovatelů a lidí, kteří vás mají rádi. Já a moji lidé jsme vždy na vaší straně," řekl Omelčenko, který zjevně poukazoval na zdravotní stav legendy francouzské kinematografie.

Delon před několika lety prodělal kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku. Zdravotní stav ikony se od té doby jen zhoršuje. Podle posledních zpráv francouzských médií, která se odkazují na jeho blízké, má velké potíže s mluvením a je velice unaven. Loni se dokonce objevila informace, že měl lékaři říct, že chce zemřít. 

Delon má za sebou desítky let v kinematografii. Nejvíce ho proslavily filmy Gepard, Dva muži ve městě či Borsalino. Před pěti lety dostal na filmovém festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo.

Nejnovější zprávy