Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Co skutečně stálo za odchodem Harryho a Meghan z Británie? Důvodů mohlo být hned několik!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Co skutečně stálo za odchodem Harryho a Meghan z Británie? Důvodů mohlo být hned několik!

Lenka Kučerová

19. listopadu 2023 12:29

princ Harry a Meghan Markle Video

Od chvíle, kdy se vévodkyně Meghan a britský princ Harry rozhodli vzdát veřejného života a členství v úzkém kruhu královské rodiny, uplynuly tři roky. Od té doby se objevila řada důvodů, z nichž některé prezentoval sám královská pár. Co za jejich odchodem ale skutečně stojí?

Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku 2020 oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Původně plánovali žít střídavě v Británii a v Kanadě a chtěli některé své povinnosti v rámci rodiny dál vykonávat.

Buckinghamský palác ale na konci ledna sdělil, že Harry a Meghan nebudou placeni z veřejných prostředků a nebudou mít žádné závazky plynoucí z příslušnosti ke královské rodině. Princ později přiznal, že je z toho smutný. 

Bydlení v Kanadě také nemělo dlouhého trvání a pár se nakonec přesunul do americké Kalifornie, která je domovem vévodkyně Meghan. Od té doby slyšela veřejnost řadu důvodů, proč k tomu došlo. 

Mělo jít například o neshody se zbytkem královské rodiny, sám princ Harry v jednom podcastu naznačil, že se musel odstěhovat do Spojených států, aby zajistil, že se nebudou opakovat jeho zážitky z dětství a zážitky z dětství jeho otce, ale většina lidí je přesvědčena, že pravým důvodem odchodu z Británie byla Meghan.  

To potvrdil i královský znalec Rob Shuter. Komentátor se odkazuje na královské zdroje a tvrdí, že vévodkyně z Sussexu nebyla šťastná, že byla odsunuta na druhé místo svým švagrem a švagrovou. Navíc nesnesla být neustále v hledáčku novinářů, zejména po porodu syna Archieho.

Meghan Markle tak údajně plánovala přestěhovat sebe, prince Harryho a syna Archieho na americký kontinent už dříve. Chtěla prý tak uniknout stínu Kate, vévodkyně z Cambridge, a jejího manžela prince Williama.

Meghan byla až do svatby velmi nezávislá a dělala si, co chtěla. To se ovšem změnilo, když se stala členkou královské rodiny. Musela se vzdát například svých profilů na sociálních sítích, prostřednictvím kterých komunikovala s fanoušky.

Mnozí znalci poukazovali na to, že Meghan dlouho nevydrží stát na druhé koleji a že od ní lze dříve či později očekávat rebelii. A když k tomu přičteme fakt, že mezi Meghan a Kate nepanují nejlepší vztahy, není divu, že se slova královského znalce opravdu naplnila.

Nejnovější zprávy