Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Andrea Malá

9. srpna 2024 14:35

Martin Fuksa

Čekání na rozšíření dietní sbírky dvou medailí české výpravy na letošních Letních olympijských hrách v Paříži v pátek konečně skončilo. Po týdnu od chvíle, kdy si na krk pověsili bronzové medaile kordisté Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Rubeš a Michal Čupr a ty zlaté tenisté Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč, se Češi dočkali dalšího cenného kovu a rovnou toho nejcennějšího. Získal ho kanoista Martin Fuksa.

Fuksa si pro zlato dojel nejlépe, jak mohl, tedy naprosto suverénním způsobem, a navázal tak na svou jízdu ze semifinále, které také ovládl stylem start-cíl.

Ve finále se skutečně co nejrychleji dokázal dostat Martin Fuksa do vedení v rámci celého startovního pole, přičemž postupně měl až desetimetrový náskok před svými nejbližšími pronásledovateli. Tento náskok si i přes snahu soupeřů jej zmenšit udržel a cíl protnul v čase 3:43,16, čímž se mu podruhé během pátečního dne povedlo vylepšit své olympijské maximum na kilometrové trati.

Dodejme, že pro stříbro si dojel Isaquias Queiroz z Brazílie a bronz se pak podařilo obhájit Sergheii Tarnovschimu z Moldavska.