Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Harry a Meghan se pustili do ždímání královských titulů!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Harry a Meghan se pustili do ždímání královských titulů!

Lenka Kučerová

17. února 2024 12:59

princ Harry a Meghan Markle Video

Princ Harry a jeho manželka Meghan zřejmě mají problémy s financováním. Jejich přítomnost na událostech již není tolik vyhledávaná a mnoho projektů, které stavěly na jejich účasti, selhalo. Proto se nyní snaží využít alespoň svých královských titulů, které získali jako členové královské rodiny.

Meghan získala svůj titul pouze díky sňatku s princem Harrym. Přestože opustila rodinu, která jí tyto tituly udělila a s velkým rozruchem tvrdila, že takový život nechce, nyní se snaží využít titulu vévodkyně ze Sussexu k vlastnímu prospěchu. Podle britských právníků může ale královská rodina proti takovému užívání titulů zasáhnout.

Princ Harry a Meghan nedávno spustili novou webovou stránku, která používá jejich rodový erb, královské tituly princ a vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Tyto atributy lze ale používat pouze pro nekomerční účely.

Jejich nová stránka Sussex.com má nahradit původní Archewell.com, která sloužila jako neúspěšný pokus o založení charitativní organizace. Uživatelé, kteří zadají Archewell.com, jsou automaticky přesměrováni na Sussex.com.

Angela Levinová, expertka na britskou královskou rodinu, prohlásila, že "s používáním názvu Sussex budou mít opravdu problémy. Je to královský titul a jakákoli komerční aktivita s ním bude mít následky. Je zarážející, že to nevidí, a jak je to nevkusné."

Levinová si myslí, že jejich úmysl není náhodný a že se snaží poškodit královskou rodinu. "Těží ze svých královských spojení, která údajně nenávidí. Královna Alžběta II. by byla rozčarována, protože jí slíbili, že toto nedělají. Mělo by jim být zakázáno používat titul, který tak dlouho opovrhovali," uzavírá Levinová.

Nejnovější zprávy