Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

Harryho britská mise: Let trval hodiny, setkání s otcem jen desítky minut! Proč?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Harryho britská mise: Let trval hodiny, setkání s otcem jen desítky minut! Proč?

Andrea Malá

12. února 2024 14:41

Princ Harry

Dnes uplyne týden od chvíle, kdy se svět dozvěděl o tom, že britskému králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina. Za otcem se z USA rychle vydal i princ Harry. A Britům stále vrtá hlavou, proč spolu nestrávili ani celou hodinu. 

Princ podle dostupných informací strávil v úterý s otcem zhruba 45 minut. V letadle do Británie přitom strávil několik hodin. Proč se tedy členové královské rodiny nedokázali bavit déle? Nový Čas upozornil na vysvětlení od komentátora Roberta Jobsona.

"Nechcete, aby se mu zvýšil krevní tlak. Královi není moc dobře, ať už jde o jakýkoliv typ rakoviny, podstupuje léčbu. Nejlepší je pro něj klid. Po počátečním objetí a přání brzkého uzdravení by přišly na přetřes vážnější problémy. Věci, které vám zvýší krevní talk. A tomu bylo třeba zabránit," uvedl Jobson pro The Sun.

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác minulý týden v pondělí. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Karel III. již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Nejnovější zprávy