Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Kam zmizela princezna Kate po odhalení diagnózy? Z Londýna utekla!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kam zmizela princezna Kate po odhalení diagnózy? Z Londýna utekla!

Andrea Malá

3. dubna 2024 12:58

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Letošní Velikonoce jsou za námi a ve Velké Británii se hodně mluví o prvním veřejném vystoupení krále Karla III. poté, co mu byla diagnostikována rakovina. S tou se potýká i princezna Kate, která se však lidem neukázala. Svátky podle dostupných informací trávila s rodinou. 

Kate strávila velikonoční svátky s princem Williamem a jejich dětmi Georgem, Charlotte a Louisem na venkovském sídle Anmer Hall v Norfolku. Podle komentátora Richarda Fitzwilliama rodina plánovala odpočinek během školních prázdnin, po kterých se děti vrátí do lavic a následník trůnu k povinnostem, zatímco princezna bude pokračovat v léčbě.

"William chce především ochránit svou ženu a děti. Rodina chce zkrátka odjet na Velikonoce pryč, strávit čas spolu, uzavřít se před světem a jít dál," sdělil Fitzwilliam serveru GB News

Svět se o diagnóze dozvěděl předminulý týden v pátek. Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy