Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Karel III. míří na operaci! Uvolní trůn? Královna Camilla promluvila

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. míří na operaci! Uvolní trůn? Královna Camilla promluvila

Andrea Malá

20. ledna 2024 17:56

Král Karel III.

Brity v uplynulých dnech zaskočily informace o zdravotním stavu dvou členů královské rodiny. Zatímco vévodkyně Kate už má zákrok za sebou, krále Karla III. teprve operace kvůli zvětšené prostatě čeká. Jak se před ní panovník cítí? 

Poddaným to prozradila jeho manželka, královna Camilla. Zatímco její muž je v soukromé rezidenci Birkhall ve Skotsku a připravuje se na operační zákrok, ona pokračuje v plnění povinností. 

Camilla se ve čtvrtek ukázala ve skotském Aberdeenu, kde navštívila místní galerii. Byla přitom dotázána, jak se král má. "Je mu dobře, díky za optání. Už se těší zpátky do práce," řekla podle BBC

Nejen v Británii se řeší, zdali se princ William ujme role regenta neboli dočasného zástupce panovníka, zatímco jeho otec bude v nemocnici. Podle magazínu People nebude mít následník trůnu další povinnosti. Sám ostatně v současnosti žádné nevykonává, protože chce být nablízku své manželce Kate, která se zotavuje po operaci břicha.

Zdroj z královské rodiny zmíněnému magazínu sdělil, že Karel III. bude schopen plnit si své ústavní povinnosti během nadcházející hospitalizace. 

Nejnovější zprávy