Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Karel III. po diagnóze zmizí z ulic! Kdo z královské rodiny musí mezi lidi?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. po diagnóze zmizí z ulic! Kdo z královské rodiny musí mezi lidi?

Andrea Malá

7. února 2024 10:51

Král Karel III. s královnou Camillou Britskou.

Britská monarchie se ocitla v nejistotě, protože králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina. Panovník již zahájil léčbu a některým činnostem se přinejmenším na nějaký čas přestane věnovat. Zaskakovat budou ostatní členové královské rodiny, ale situace není úplně příhodná. 

Buckinghamský palác sice uvedl, že král vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době, očekává se však, že nyní ho zastoupí ostatní členové rodiny. Monarcha bude pokračovat jen ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

BBC nastínila, kdo bude za Karla III. zaskakovat na veřejnosti. Nejvíce činností zřejmě připadne na prince Williama, který se v těchto dnech vrací k vykonávání své role po manželčině operaci břicha. Pozornost se na následníka trůnu otočí, až se tento týden po čase opět ukáže na veřejnosti. 

Britská média zmiňují i absenci zdravotně indisponované princezny Kate, na kterou je jinak spolehnutí. Očekává se, že k pracovním povinnostem se nevrátí dříve než po Velikonocích. 

Středem pozornosti je nyní i královna Camilla, která dvacet let nazpět ještě ani nebyla členkou královské rodiny. Už minulý týden reprezentovala monarchii na několika akcích. BBC nicméně zdůraznila, že rodina stárne. Pouze princi a princezně z Walesu je méně než 50 let. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Karel III. v pondělí podle prohlášení zahájil léčbu onkologického onemocnění.

Nejnovější zprávy