Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Kdy zase uvidíme Kate Middleton? Nezáleží to jen na princezně!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kdy zase uvidíme Kate Middleton? Nezáleží to jen na princezně!

Andrea Malá

19. června 2024 19:11

William, princ z Walesu a Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Princezna Kate se v sobotu po několikaměsíční přestávce způsobené rakovinou vrátila do veřejného života, aby se zúčastnila slavnostní vojenské přehlídky Trooping the Colour. Mají ale Britové nyní automaticky předpokládat, že manželka následníka trůnu se vrací k povinnostem člena královské rodiny? 

Kate dorazila na přehlídku i se svými dětmi, přičemž davy přihlížejících jásaly, když kočár s princeznou a jejími potomky projížděl kolem nich. Manželka prince Williama si oblékla bílé šaty a klobouk a během jízdy působila uvolněným dojmem. 

Podle magazínu People ale v tuto chvíli rozhodně není dané, že se snacha krále Karla III. opět ukáže na veřejnosti. "Nepadlo žádné rozhodnutí ohledně budoucích vystoupení princezny Kate během následujících týdnů. Bude to záležet na tom, jak se bude cítit, a na názorech jejího lékařského týmu," uvedl web. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí.

Nejnovější zprávy