Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Kontroverzní Kanye West bude mít co vysvětlovat: Výlet do Ruska!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kontroverzní Kanye West bude mít co vysvětlovat: Výlet do Ruska!

Andrea Malá

1. července 2024 10:41

Kanye West (Ye, neboYeezy)

Americký rapper Kanye West dlouhodobě přitahuje kontroverze, přičemž nyní to vypadá, že je na světě další. West si totiž podle dostupných informací udělal výlet do Ruska. Co v Moskvě pohledává? 

Ruská státní agentura TASS v neděli informovala, že Kanye v sobotu přicestoval do Moskvy. Citovala příspěvek producentky Jany Rudkovské na telegramu, kde se dokonce objevilo video z jedné ze stanic moskevského metra.

Nevypadá to však, že by rapper měl mít v Rusku vystoupení. Stadion Lužniki totiž uvedl, že nemá informace o případných koncertech. Podle některých ruských médií přicestoval hudebník na oslavu kulatých narozenin jednoho ruského designéra. 

West v minulosti vyjádřil obdiv ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Kontroverze vzbudily také jeho antisemitské příspěvky na sociálních sítích, které vedly k tomu, že s ním ukončila spolupráci například oděvní firma Adidas. 

Obecně platí, že západní umělci po začátku války na Ukrajině před více než dvěma lety přestali vystupovat v Rusku, a to i s ohledem na rozsáhlé sankce a omezení pro cesty do Ruska. 

Nejnovější zprávy