Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Princezna Kate je nechává čekat! Jasno bude za dva týdny

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate je nechává čekat! Jasno bude za dva týdny

Andrea Malá

30. června 2024 10:05

Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Princezna Kate - podobně jako ostatní členové královské rodiny - má záštitu nad mnoha institucemi. Plynou z toho povinnosti, které se jí však v posledních měsících plní jen velmi těžko, protože jí byla diagnostikována rakovina. Manželka následníka trůnu by se v červenci přece jen mohla lidem opět ukázat.

Kate je od roku 2016 patronkou All England Clubu, kde se hraje legendární tenisový grandslam Wimbledon. Letošní ročník začne v pondělí a vyvrcholí 14. července. Manželka prince Williama na turnaji většinou nechybí a předává ceny vítězům. Jak to bude letos? 

"Věříme, že princezna z Walesu bude schopná předat trofeje jako patronka klubu, ale její zdraví a zotavování je prioritou," uvedla šéfka All England Clubu Debbie Jevansová pro Daily Telegraph. Klub je podle ní s budoucí královnou v kontaktu a poskytuje jí co možná největší flexibilitu. 

Wimbledon musí být každopádně připravený i na absenci princezny. "Nevím, kdo by případně předával trofeje. Budeme to řešit, až se to bude blížit. Pak se zamyslíme nad tím, co by bylo správné udělat," dodala Jevansová. 

Podle médií se nabízí záskok jiného člena královské rodiny. Trofej by také mohla předat šéfka klubu nebo některý z bývalých hráčů a hráček. 

Nejnovější zprávy