Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Princ Harry dostal pokyny od soudce! Žaloba proti médiím se komplikuje

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry dostal pokyny od soudce! Žaloba proti médiím se komplikuje

Andrea Malá

29. června 2024 14:09

princ Harry a Meghan Markle

Soudní tahanice prince Harryho s britskými médii stále nejsou u konce. Soudce nařídil mladšímu synovi krále Karla III., aby vysvětlil, proč byly smazány zprávy, které by mohly být považovány za relevantní v případu proti vydavateli deníku The Sun. Informovala o tom BBC. 

Harry se v případu spojil s více než 40 osobami a všichni dohromady žalují vydavatelství News Group Newspapers kvůli údajně nezákonnému získávání informací novináři či soukromými detektivy. Očekává se, že samotné soudní líčení začne v lednu příštího roku. 

Podle soudce Timothy Fancourta existují důkazy o tom, že velké množství potenciálně relevantních dokumentů a utajovaných zpráv mezi princem a autorem jeho autobiografie Spare bylo zničeno někdy mezi lety 2021 až 2023, kdy už probíhal projednávaný případ. "Pozice je taková, že není transparentně jasné, co se stalo," prohlásil soudce.

Fancourt řekl, že princovy výměny názorů s autorem memoárů v rámci aplikace Signal mohly souviset s částmi autobiografie, v nichž bylo diskutováno nezákonné shromažďování informací redakcemi novin. 

Soudce proto nařídil důkladnější prohlídku počítače prince Harryho, jeho textových zpráv i zpráv odeslaných aplikací WhatsApp. Syn panovníka má také podat svědectví o tom, jak se inkriminované zprávy ztratily. 

Nejnovější zprávy