Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Králi Karlovi III. dochází čas. Snahy o usmíření s Harrym může Meghan pořádně zkomplikovat!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Králi Karlovi III. dochází čas. Snahy o usmíření s Harrym může Meghan pořádně zkomplikovat!

Lenka Kučerová

8. října 2023 9:58

princ Harry se svým otcem králem Karlem III. Video

Pro krále Karla III. údajně není prioritou řešit napjaté vztahy se svým synem Harrym. Princ s jeho otcem a bratrem mají podle médií daleko od usmíření. V září, kdy Harry přišel do Spojeného království na slavnostní udělování cen, se se svým otcem dokonce ani nesetkal.
 

Podle médií jsou král a královna Camilla nadále rozzlobení kvůli informacím, které Harry uvedl ve své knize Spare. Patří k nim i tvrzení, že Karel neobjal Harryho po smrti jeho matky, princezny Diany.

Někteří se sice domnívají, že Karel by měl převzít iniciativu a zakopat s Harrym válečnou sekeru, jeden z jeho přátel vysvětlil, že to zatím nemá v úmyslu, uvedl server Mirror.

"Problém s Harrym se nemusí vyřešit okamžitě, ale nakonec se vyřeší. Král miluje Harryho, ale jeho prioritou je plnit své královské povinnosti a nezklamat svou matku. To znamená, že na prvním místě musí být státní záležitosti," řekl zdroj pro deník Daily Beast

Bývalý zaměstnanec krále však médiím řekl, že je nemyslitelné, aby současná situace mezi otcem a synem pokračovala. "Není udržitelné, aby král, který je národním symbolem jednoty, měl se svým synem takové špatné vztahy. V konečném důsledku má Karel nejen osobní, ale také strategickou potřebu vyřešit tento problém," řekl.

Není ale vůbec jasné, kolik příležitostí k setkání Harryho a Karla III. se v budoucnu naskytne. Podle zasvěcených osob se totiž Harry s manželkou Meghan Markle rozcházejí v názoru na to, zda se chtějí vracet na návštěvy Spojeného království.

Ve skutečnosti se ani nemají kam vrátit. Poté, co se pár odstěhoval, si chtěl ponechat svůj britský dům Frogmore Cottage na Windsorském panství. Nemovitost jim darovala zesnulá královna Alžběta II. a pár tam bydlel během pobytu v Británii.

Začátkem letošního roku ale vyšlo najevo, že Harry a Meghan byli se z Frogmore Cottage odstěhovat a po korunovaci předali klíče králi Karlovi. Předpokládá se, že při své poslední návštěvě Spojeného království začátkem tohoto měsíce se Harry ubytoval v hotelu.

"Zdá se, že Meghan se rozhodla, že se už nechce vracet, ale Harry by chtěl. Mít základnu v jeho rodné zemi je navzdory všemu, co se stalo, lákavé. Má zde práci, kterou je třeba provést v souvislosti s charitativními organizacemi, a v budoucnosti by se naskytly další příležitosti," vysvětlil jeho přítel. 

Nejnovější zprávy