Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Láska jako z pohádky? Vztah Harryho a Meghan od počátku připomínal hollywoodský film!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Láska jako z pohádky? Vztah Harryho a Meghan od počátku připomínal hollywoodský film!

Lenka Kučerová

1. ledna 2024 17:38

princ Harry a Meghan Markle Video

Příběh americké herečky Meghan Markle má vskutku pohádkový nádech. Stala se členkou britské královské rodiny, když si ji za ženu vybral princ Harry, bratr následníka trůnu. Jejich vztah však začal klíčovou událostí.

Za seznámením Harryho a Meghan stálo setkání na rande naslepo, které jim domluvil společný přítel, a to v červnu 2016. Tehdy byla Meghan již známou herečkou s menšími rolemi v několika amerických televizních seriálech, včetně populárního "Kravaťáci," kde hrála postavu sekretářky Rachel Zaneové v letech 2011 až 2018.

Kromě herecké kariéry byla Meghan známá i díky manželství s americkým hercem a producentem Trevorem Engelsonem, které skončilo rozvodem v roce 2013. Meghan se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles a má smíšený původ – bílého otce Thomase Markleho, kameramana a fotografa, a afroamerickou matku Dorii Raglandovou, sociální pracovnici a instruktorku jógy.

Již jako dítě často navštěvovala natáčení díky svému otci, a po absolvování oboru herectví a mezinárodních studií na Severozápadní univerzitě začala získávat menší herecké role a současně pracovala jako kaligrafka.

Svatba Meghan a prince Harryho se konala v květnu 2018 na královském hradě Windsor. Obřad, vnímaný jako symbol moderní, multikulturní a multirasové Británie, byl přítomný královskou rodinou a mnoha celebritami. Meghan si během této výjimečné události oblékla bílé šaty od britské návrhářky Clare Waight Kellerové a zdobila je diamantovou tiárou vyrobenou pro královnu Marii v roce 1932.

Princ Charles ji doprovázel k oltáři, protože její otec nemohl dorazit z důvodu zdravotních problémů. Na svatbě byli přítomni i královna Alžběta II., princ Philip a Meghanina matka Doria Raglandová. Tímto spojením se stala vévodkyní ze Sussexu a pozornost médií i veřejnosti zaměřila na tuto moderní a na královskou rodinu netradiční členku.

Nejnovější zprávy