Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Lucie Šafářová a (ne)vydařený návrat k tenisu: Výhra a pak stopka!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Lucie Šafářová a (ne)vydařený návrat k tenisu: Výhra a pak stopka!

Andrea Malá

5. října 2023 9:21

Lucie Šafařová s partnerem Tomášem Plekancem Video

Lucie Šafářová završila profesionální tenisovou kariéru před více než čtyřmi lety, pak se jí narodily dvě děti s hokejistou Tomášem Plekancem, kterého si navíc vzala. V těchto dnech se pokusila o návrat na kurty, ale autority pro to neměly pochopení. 

Šafářová se přihlásila na malý turnaj ve francouzské Remeši a v prvním kole porazila domácí hráčku Yaroslavu Bartashevichovou ve třech setech. Běžně by si zajistila postup, ten jí ale zatrhla mezinárodní tenisová federace.

"V úterý večer jsem dostala email od ITF, že jsem nesplnila návratovou proceduru a odhlašují mě z turnaje. Strašně mě to překvapilo," přiznala deníku Sport. Jak se někdejší finalistka Roland Garros dozvěděla, měla s šestiměsíčním předstihem vyplnit formulář, že se vrací mezi profesionály. 

Manželka známého hokejisty dále uvedla, že překvapený byl i její agent. Samotnou ji pak překvapilo, že na místě ji nikdo nevaroval. "Supervizor ani turnajový ředitel nic nevěděli. Moje volná karta šla ke schválení přes francouzskou federaci i ITF a nikdo s tím neměl problém. A najednou byl," posteskla si.

Podle Šafářové by se takové věci neměli stávat. "Nechají mě odehrát zápas a pak mě stopnou. To mi přijde hloupé. Dopadlo to pro mě nemilým překvapením, ale nemůžu s tím nic dělat. Musím respektovat pravidla," dodala. 

Nejnovější zprávy