Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Matthew Perry (†54) a Přátelé? Trefa do černého, vzpomínají tvůrci sitcomu!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Matthew Perry (†54) a Přátelé? Trefa do černého, vzpomínají tvůrci sitcomu!

Andrea Malá

3. listopadu 2023 11:04

Matthew Perry

Zítra uplyne týden od náhlé smrti Matthewa Perryho, která zasáhla celý svět. Zřejmě nejvíce jsou zdrceni tvůrci sitcomu Přátelé, protože si dobře uvědomují, že s volbou tohoto herce pro roli Chandlera se trefili do černého. 

Spolutvůrci Přátel Marta Kauffmanová a David Crane to v těchto dnech zopakovali ve vysílání amerického veřejnoprávního rozhlasu NPR. Přiznali totiž, že před objevením Perryho měli jisté pochybnosti.

Dvojice si během konkurzů nebyla jistá, že postava, kterou zesnulý herec ztvárňoval, je dostatečně zábavná. Jakmile se objevil Perry, otevřel ústa a začal číst ze scénáře, bylo prý jasné, že jde o ideálního Chandlera. "Během tří replik jsme si řekli: 'Díkybohu, to je ono,'" přiznali tvůrci sitcomu. 

Perry se proslavil právě díky Friends, kteří se natáčeli a vysílali mezi lety 1994 až 2004. Zahrál si Chandlera Binga, přičemž jeho postava byla známá svým sarkasmem. Představitelé dalších ústředních postav už na smutnou zprávu o jeho náhlé smrti reagovali. 

"Jsme naprosto zničení ztrátou Matthewa. Byli jsme více než jen kolegové. Byli jsme rodina," stojí v prohlášení pro magazín People, pod nímž jsou podepsáni Jennifer Anistonová, Courteney Coxová, Lisa Kudrowová, Matt LeBlanc a David Schwimmer.

"Je toho tolik co říct, ale právě teď potřebujeme chvíli truchlit a zpracovat tuto nedozírnou ztrátu. Časem řekneme víc, jakmile toho budeme schopni. V myšlenkách jsme s Mattyho rodinou, jeho přáteli a s každým, kdo ho měl rád," dodali herci. 

Nejnovější zprávy