Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Matthew Perry (†54) byl pohřben. Na obřad dorazila rodina i herci z Přátel

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Matthew Perry (†54) byl pohřben. Na obřad dorazila rodina i herci z Přátel

Lenka Kučerová

4. listopadu 2023 19:37

Pohřeb Matthewa Perryho za účasti rodiny a přátel

Slavný herec Matthew Perry (†54), známý svou rolí Chandlera v populárním seriálu Přátelé, byl pohřben na hřbitově Forest Lawn Memorial Park v Los Angeles. Pohřeb herce, jehož tělo bylo minulý víkend nalezeno ve vířivce, proběhl v úzkém kruhu rodiny a přátel.

Hřbitov je známý tím, že na něm leží několik dalších filmových hvězd, včetně Carrii Fisher, Bette Davis, Paula Walkera a Anne Heche. Studia Warner Bros, kde se natáčel seriál Přátelé, lež jen kousek od tohoto hřbitova.

Pohřeb byl soukromým církevním obřadem, který trval přibližně hodinu a zúčastnilo se ho asi 20 truchlících, včetně rodiny, nejbližších přátel a kolegů z Přátel, jako Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer a Matt LeBlanc.

Matthew Perry zemřel ve svém domě v Los Angeles. Přesné okolnosti jeho smrti stále zkoumá policie, ale zatím nebylo prokázáno cizí zavinění.

Perryova herecká kariéra začala v druhé polovině 80. let, ale skutečný průlom přišel s rolí Chandlera Binga v Přátelích, které byly vysílány v letech 1994 až 2004. Perry se stal známým díky Chandlerovým sarkastickým poznámkám, které si získaly velkou popularitu.

Kromě Přátel si zahrál také ve filmech, jako je Můj soused zabiják, kde hrál vedle legendárního akčního herce Bruce Willise.

V roce 2021 vydal Matthew Perry své memoáry, kde se otevřeně vyjádřil k boji s různými závislostmi, který ho provázel po mnoho let. 
 

Nejnovější zprávy