Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Matthew Perry (†54) zemřel: "Ach - můj - Bože!" Celebrity včetně Janice z Přátel, ale i přátelé a fanoušci reagují

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Matthew Perry (†54) zemřel: "Ach - můj - Bože!" Celebrity včetně Janice z Přátel, ale i přátelé a fanoušci reagují

Veronika Jirásková

30. října 2023 10:50

Maggie Wheeler Video

Matthew Perry, hvězda televizního seriálu "Friends" (Přátelé) byla v sobotu nalezena mrtvá v jeho rezidenci v oblasti Los Angeles v důsledku zjevného utonutí, uvedly policejní zdroje pro TMZ.

Matthew Perry byl objeven v sobotu v jeho rezidenci v oblasti Los Angeles, uvedly zdroje. První zasahující dorazili na místo poté, co dostali výzvu ohledně zástavy srdce. TMZ bylo sděleno, že vše vypadá, že se herec utopil.

Perry byl nalezen ve vířivce. Nebyly objeveny stopy po drogách a ani cizí zavinění smrti. 

"Tragická ztráta našeho milovaného syna a bratra nám zlomila srdce," uvedla v prohlášení jeho rodina. "Matthew přinesl světu tolik radosti, jakým byl hercem i jako přítel. Všichni pro něj tolik znamenali a my si vážíme toho obrovského přílivu lásky."

Perry dosáhl statusu ikony díky svému výkonu jako představitel postavy Chandlera Binga v megahitu Friends (Přátelé), který běžel 10 sezón po svém debutu a v době rozkvětu sitcomů uprostřed 90. let. Jeho komediální styl a nezapomenutelné manýrismy si získaly fanoušky po celém světě, přes mnohé generace.

Poté hrál v několika filmech, včetně snímku The Whole Nine Yards (se Salmou Hayek) a Fools Rush In (s Brucem Willisem).

Herec popsal svou historii s návykovými látkami a cestu ke střízlivosti, stejně jako svůj život za kulisami svých oblíbených filmů a televizních pořadů ve svých memoárech s názvem "Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih", které byly zveřejněny pouhý rok před jeho úmrtím.

Oficiální účet na sociálních sítích Friends a Warner Bros. Television napsal: "Jsme zdrceni, když se dozvídáme o úmrtí Matthewa Perryho. Byl to skutečný dar pro nás všechny. Naše srdce patří jeho rodině, blízkým a všem jeho fanouškům."

NBC Entertainment prohlásila: "Jsme neuvěřitelně zarmouceni příliš brzkým odchodem Matthewa Perryho. Přinesl tolik radosti stovkám milionů lidí po celém světě díky svému dokonalému komediálnímu načasování a ironickému vtipu. Jeho odkaz bude žít po nespočet generací."

Maggie Wheeler, která ztvárnila postavu milenky Matthewa Perryho Janice v pořadu Přátelé, vzdala hold svému zesnulému kolegovi a příteli a napsala: "Jaká ztráta. Světu budeš chybět, Matthewe Perry. Radost, kterou jsi tolika lidem přinesl za svůj příliš krátký život, bude žít. Cítím se velmi požehnána každým kreativním okamžikem, který jsme sdíleli. ♥️"

Morgan Fairchild, který přivedl matku Chandlera Binga k životu, napsal: "Bylo mi zlomeno srdce z předčasné smrti mého "syna" Matthewa Perryho. Ztráta tak skvělého mladého herce je šok. Posílám lásku a soustrast jeho přátelům a rodině, zejména jeho otci Johnu Bennett Perrymu, se kterým jsem pracoval na Flamingo Road & Falcon Crest. #RIPMatthew"

Aisha Tyler, která se objevila s Perrym v seriálu Přátelé, vzdala herci poctu a vedle jeho obrázku na svém Instagramu napsala: "Měl jemnost a velkorysost ducha, která neměla obdoby. Naučila jsem se, jak dokonale vyprávět vtip, pouhým sledováním." A nikdy nezapomenu na okamžik, kdy se ke mně první noc natáčení Přátel naklonil, aby mi vřele řekl: "Připrav se na změnu svého života."

Paget Brewsterová, která hrála další Chandlerovu přítelkyni Kathy, napsala na síti X: "Byl pro mě milý v Přátelích a pokaždé, když jsem ho viděla v následujících desetiletích. Přečtěte si prosím jeho knihu. Bylo to jeho dědictví, aby pomohl. Nedá pokoj, ale je v klidu.. Už má moc práce, aby se tam všichni smáli."

Dlouholetý přítel Shannen Doherty také vzdala hold na Instagramu a sdílela jejich společnou fotku.

"Byli jsme gang. Všichni jsme spolu vyrůstali, chodili jsme na Formosu na sever a neustále jsme se smáli... Hráli jsme na odvahu a Matt musel říkat směšné věci holkám v baru. Prostě jsme se vždycky bavili a podporovali se navzájem." "Vždycky byste nás našli všechny pohromadě v kabině, kde mluvíme naším vlastním jazykem. A ano, Matt měl vždycky TEN smysl pro humor," napsala. "Matt a já jsme měli rande a bylo to na Valentýna. Chtěl získat rezervaci v restauraci v Malibu, ale nemohl, takže rezervaci za něj udělal můj táta. Šli jsme a on mluvil o irské přesvědčivosti mých otců. Naše přátelství trvalo dlouhou dobu. Opravdu celý život. Vím, že mnohé z to bolí, zvláště náš malý gang. Bude chybět mnoha a určitě nám. Ano. Mohla bych být poetičtější nebo říkat věci lépe, ale správně teď převládne šok a smutek."

Dojemnou poctou ho v neděli ráno poctila i Gwyneth Paltrow, která Perryho zná více než 30 let a krátce s ním chodila, než se proslavili.

"Potkala jsem Matthewa Perryho v roce 1993 na Williamstown Theatre Festival v Massachusetts. Oba jsme tam byli většinu léta a hráli hry. Byl tak zábavný a tak sladký a byla s ním taková legrace. Jeli jsme se koupat do potoků, dala si pivo v místním univerzitním baru, políbili se v poli vysoké trávy. Bylo to kouzelné léto," vzpomínala. "Střelil pilota Přátel, ale ten ještě nebyl odvysílán. Byl nervózní a doufal, že jeho velká přestávka je hned za rohem. Byla. Chvíli jsme zůstali přáteli, dokud jsme se nerozešli, ale vždycky jsem byla ráda, za něj, že jsem to udělala já. Jsem dnes velmi smutná, stejně jako mnoho z nás. Doufám, že Matthew je konečně v klidu. Opravdu."

Jak Adele, tak Charlie Puth, kteří byli, stejně jako mnozí po celém světě, fanoušky této show, si v sobotu večer během svých koncertů udělali chvíli, aby také uctili zesnulého herce.

Video: Charlie Puth Leads Tribute To Matthew Perry | The Project

Kaley Cuoco, představitelka Penny ze seriálu Teorie velkého třesku se podělila o poctu svému příběhu na Instagramu a napsala: "Děkuji vám za smích, Matte Perry. Byla radost se na vás dívat tolik let a byla to neustálá lekce komediálního načasování. Milovali jsme vás!! Je nám líto to slyšet."

Rumer Willis vzpomínala, že byla na natáčení se svým otcem Brucem Willisem z filmu The Whole 10 Yards, ve kterém hrál i Perry, a v příběhu na Instagramu řekla: "Byl tak laskavý, zábavný a milý na mé sestry a mě, a myslím, že jeho fyzická komedie a ten film mě stále tolik rozesměje." Dodala: "Vím, že měl ve svém životě mnoho výzev, a svou komedií přinesl lidem spoustu radosti. Doufám, že může v klidu odpočívat."

Olivia Munn se také podělila o poctu ve svém Instagram Story a napsala: "Hodně bojoval se závislostí a byl dost odvážný, aby o tom byl otevřený a upřímný. Je mi tak líto jeho rodině a přátelům, kteří dnes dostávají tuto zprávu. Nic menšího než srdcervoucí. Odpočívej v lásce, Matthew Perry."

Čtěte nás dále a zjistěte, jak celebrity napříč zábavním průmyslem truchlily nad Perryho úmrtím na sociálních sítích, včetně dlouholetých přátel.

Nejnovější zprávy