Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Zemřel Matthew Perry (†54). Chandler ze seriálu Přátelé se utopil ve vířivce

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel Matthew Perry (†54). Chandler ze seriálu Přátelé se utopil ve vířivce

Andrea Malá

29. října 2023 8:36 | Aktualizováno: 29. října 2023 11:46

Matthew Perry Video

Hollywoodem otřásla o víkendu velmi smutná zpráva. Zemřel Matthew Perry, představitel postavy Chandlera z legendárního televizního sitcomu Přátelé. Bylo mu 54 let, podle médií se utopil ve vířivce své rezidence. 

O úmrtí informovala americká média v čele s Los Angeles Times a CNN

Perry se podle LA Times utopil ve své losangeleské rezidenci. Mluvčí místních hasičů uvedl, že jeho kolegové vyjížděli na místo v sobotu pár minut po 16. hodině. Přivoláni byli kvůli záchraně z vody. Policie zahájila vyšetřování smrti oblíbeného herce, cizí zavinění pro tuto chvíli vyloučila. 

Upřímnou soustrast rodině vyjádřila skupina Warner Bros. "Jsme zničeni odchodem našeho drahého přítele Matthewa Perryho. Matthew byl ohromně nadaným hercem a nedílnou součástí televizní skupiny," uvedla v prohlášení. 

V sobotu večer byla cesta Blue Sail Drive, která sousedí s Pacific Coast Highway na kopci s nádherným výhledem na Tichý oceán, uzavřena žluto-černou páskou LAPD z místa činu. Píše Los Angeles Times.

Nedlouho po sedmnácté hodině, když několik helikoptér kroužilo nad domem, dorazila na místo matka Perryho, Suzanne, a její manžel, hlasatel Keith Morrison. Morrison se odmítl k události vyjádřit. Důstojník LAPD na místě uvedl, že nemá žádné informace a neví, kdy budou dostupné.

Souseda Perryho, který sídlí na Bluesail Drive a v sobotu večer odmítl sdělit své příjmení, uvedl, že měl s hercem pouze krátký rozhovor, když se setkali, ale byl ohleduplný a milý muž.

"Je to šokující," řekl soused, zatímco čekal na povolení k přístupu ke svému domu, zatímco LAPD nepouští ani novináře přes policejní pásku. "Vždy se staral o svůj dům a vždy vypadal velmi dobře. Je to velmi smutné."

Další soused, Leo, odmítl uvést své celé jméno, řekl, že byl doma, když přijela sanitka do domu Perryho v sobotu odpoledne. Nechtěl komentovat, zda záchranáři provedli resuscitaci, ani zda bylo tělo odvezeno z místa události.

"Byl jsem šokován," řekl. "Po všech těch letech to bylo velmi znepokojivé a smutné."

Leo uvedl, že Matty Perry byl jedním z jeho oblíbených herců a že byl nejzábavnějším členem obsazení "Přátelé".

"Jednou jsem se s ním setkal a byl velmi, velmi přátelský. Více, než jsem si představoval," uvedl Leo. "Je to určitě tragédie, zvláště v tak mladém věku." "Mám velmi zlomené srdce, když vidím, co se stalo."

Perry se proslavil díky sitcomu Přátelé, který se natáčel a vysílal mezi lety 1994 až 2004. Zahrál si v něm Chandlera Binga, přičemž jeho postava byla známá svým sarkasmem. K dalším výrazným projektům je možné zařadit film Můj soused zabiják s Brucem Willisem. 

Tragicky zesnulý herec se loni odhodlal vydat memoáry, v nichž přiznal, že opakovaně bojuje se závislostmi. O život mu šlo už ve 49 letech, když mu prasklo tlusté střevo. Strávil tehdy dva týdny v kómatu. 

Matthew se nikdy neoženil, ale před pár lety se na chvíli zasnoubil s Molly Hurwitzovou, ačkoliv jejich zásnuby skončily po pouhých 6 měsících. Dříve měl vztah s Lizzy Caplanovou.

Nejnovější zprávy