Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Předčasně zesnulá Patricie Janečková (†25): První slova manžela Vlastimila Burdy

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Předčasně zesnulá Patricie Janečková (†25): První slova manžela Vlastimila Burdy

Nikola Horáková

4. října 2023 16:04

Patricia Janečková s manželem Vlastimilem Video

Českem před pár dny otřásla náhlá smrt mladé operní pěvkyně a vítězky Talentmanie Patricie Janečkové (†25), která dlouhodobě bojovala s rakovinou prsu, ale boj se zákeřnou nemocí bohužel prohrála. Od její smrti se poprvé vyjádřil i manžel Vlastimil Burda, za kterého se vdala teprve v červenci letošního roku.

Vlastimil Burda je touto tragickou událostí zdrcený a fanouškům zesnulé manželky se ozval až teď. Na sociální síti zveřejnil oficiální prohlášení a k němu připojil také parte. Všem poděkoval za účast, obrovskou podporu a hlubokou soustrast. 

„Tuhle srdcervoucí bolest jen částečně mírní pocit, spíš víra, že Paťce už je opravdu lépe. Zaslouží si totiž jen to nejlepší. Bojovala statečně, pokorně, skromně, a dokonce s vtipem a svým krásným úsměvem. Byla silná jako málo kdo. Nikdy si, během téhle zákeřné nemoci, na nic nestěžovala, zvládla i to, co občas ani zdraví ne, a nakonec zvítězila. Neodešla sama! Byla, je a bude dál upřímně milovaná, obdivovaná, inspirativní a nezapomenutelná. Jsem šťastný, že jsem ji mohl doprovázet a jít s ní až do samého nového začátku. Nebylo to lehké, ale nádherné. Děkuju za Tebe, Pati,“ napsal zdrcený manžel talentované pěvkyně. 

Na parte, které Burda zveřejnil stojí, že poslední rozloučení proběhne v sobotu 7.10.2023 od 11 do 13 hodin v kostele Svatého Ducha v Ostravě – Zábřehu. Operní pěvkyně slovenského původu, která se narodila v Německu, žila právě v Ostravě, kde také vzniklo pietní místo. To se nachází před Divadlem Jiřího Myrona, domovskou scénou muzikálového souboru Národního divadla moravskoslezského, kde Janečková působila jako sólistka. Na budově je na její památku vyvěšena černá vlajka.

Nejnovější zprávy