Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Zemřela Patricia Janečková (†25): Vítězka talentové show podlehla vážné nemoci!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřela Patricia Janečková (†25): Vítězka talentové show podlehla vážné nemoci!

Andrea Malá

2. října 2023 8:23

Patricia Janečková

Velmi smutná zpráva dorazila na závěr uplynulého víkendu. V neděli zemřela operní pěvkyně Patricia Janečková. Bylo jí 25 let. Absolutní vítězka soutěže Talentmania podlehla zákeřné nemoci. 

O úmrtí informoval Nový Čas, který připomněl, že bojovala se zhoubným nádorem prsu. Letos se provdala za herce Vlastimila Burdu. 

Janečková se narodila v Německu slovenským rodičům, avšak vyrůstala v Česku, konkrétně v Ostravě. V moravskoslezské metropoli absolvovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři.

Jako dvanáctiletá v roce 2010 vyhrála československou televizní soutěž Talentmania. O čtyři roky později se stala absolutní vítězkou světové pěvecké soutěže Concorso Internazionale Musica Sacra v Římě. Cenou bylo stipendium na letní pěvecké kurzy v Itálii. Za další dva roky dostala tři ocenění na mezinárodní pěvecké soutěži v Karlových Varech.

Janečková vystupovala na festivalech v Česku i zahraničí, jako sólistka účinkovala s mnoha českými i slovenskými symfonickými a komorními orchestry. Zároveň působila v Národním divadle Moravskoslezském.

Nejnovější zprávy