Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Zemřela Patricia Janečková (†25): První reakce. Píše Záruba či Telička

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřela Patricia Janečková (†25): První reakce. Píše Záruba či Telička

Andrea Malá

2. října 2023 13:13

Patricia Janečková Video

Českem otřásla v uplynulých hodinách jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 25 let podlehla zákeřné rakovině prsu operní pěvkyně Patricia Janečková. Mnohé známé osobnosti už na ní zavzpomínaly. 

Je mezi nimi například sportovní komentátor Robert Záruba, který prozradil, že chtěl svou oblíbenou pěvkyni předloni propojit s parahokejisty. "V klipu měla mezi nimi na ledě zazpívat La Danzu. Z určitých důvodů jsme to nerealizovali. A bohužel už na to nikdy nedojde. V noci mě zastihla moc smutná zpráva," uvedl na sociální síti X.

Smutnou zprávu přetlumočil svým sledujícím i někdejší eurokomisař Pavel Telička. "To je tragédie. Hodně sil manželovi a rodině. Brali se teprve v létě. Život dokáže být krutý," poznamenal

Janečková se narodila v Německu slovenským rodičům, avšak vyrůstala v Česku, konkrétně v Ostravě. V moravskoslezské metropoli absolvovala operní zpěv na Janáčkově konzervatoři.

Jako dvanáctiletá v roce 2010 vyhrála československou televizní soutěž Talentmania. O čtyři roky později se stala absolutní vítězkou světové pěvecké soutěže Concorso Internazionale Musica Sacra v Římě. Cenou bylo stipendium na letní pěvecké kurzy v Itálii. Za další dva roky dostala tři ocenění na mezinárodní pěvecké soutěži v Karlových Varech.

Janečková vystupovala na festivalech v Česku i zahraničí, jako sólistka účinkovala s mnoha českými i slovenskými symfonickými a komorními orchestry. Zároveň působila v Národním divadle Moravskoslezském.

Nejnovější zprávy