Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Princ Harry a jeho žena Meghan: Šest let od kritické chvíle! Co následovalo?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry a jeho žena Meghan: Šest let od kritické chvíle! Co následovalo?

Andrea Malá

28. listopadu 2023 14:24

princ Harry a Meghan Markle

Na den přesně před šesti lety od včerejška udělali princ Harry a jeho žena Meghan životní krok, po kterém už prakticky nebylo cesty zpátky. Všechno už pak směřovalo k jejich odchodu z britské královské rodiny. 

Clarence House oznámil 27. listopadu 2017, že se Harry zasnoubil s americkou herečkou Meghan Markleovou. Chodit spolu začali v červenci předchozího roku, od října 2016 o nich věděl celý svět. 

Definitivně svůj vztah zpečetili v následujícím roce, když si 19. května 2018 řekli ano na zámku ve Windsoru. Dnes mají dvě děti a už nejsou členy britské královské rodiny, což se projevilo i během listopadových oslav pětasedmdesátin krále Karla III.

Již před narozeninami proběhlo britskými médii, že Buckinghamský palác nekontaktoval Harryho ohledně pozvánky na oslavu. Také se proslýchalo, že princ nemluvil s otcem od loňského září, kdy se Velká Británie v čele s nimi vyrovnávala se smrtí královny Alžběty II.

BBC ale následně informovala, že vévoda sice nebude osobně přítomen ve Velké Británii, ale zdroje dobře obeznámené se situací uvedly, že se očekává narozeninový telefonní rozhovor mezi králem a mladším synem panovníka. 

Podle deníku The Telegraph k němu opravdu došlo. Rozhovor se údajně nesl v přátelském duchu, takže Karel III. si dokonce promluvil i s vévodkyní Meghan. List napsal, že by se vztahy mohly zlepšovat i nadále. Princ a král si dokonce měli už na příští týden domluvit další telefonát. 

Nejnovější zprávy