Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Princ Harry nesmí nic vědět?! Důvody, proč se s ním nikdo z rodiny nesetkal

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry nesmí nic vědět?! Důvody, proč se s ním nikdo z rodiny nesetkal

Andrea Malá

10. května 2024 14:49

Princ Harry

Princ Harry by jistě chtěl, aby se o jeho aktuální cestě do rodné Velké Británie mluvilo v jiných souvislostech, ale zdaleka nejvíc řeší místní média fakt, že se s ním nesetká nikdo z členů královské rodiny. Ani nemocný král Karel III. se nesejde se synem, protože má nabitý program. Harry tak stojí tváří v tvář tvrdé realitě. 

Princ Harry se v Londýně zúčastnil mše v katedrále svatého Pavla a také shromáždění k výročí her Invictus Games pro zraněné válečné veterány, kde promluvil k delegátům. "Někdy se ohlédnete zpět a řeknete si: 'Podívejte, co jsme dokázali.' Ale s ohledem na současnou situaci ve světě máme pořád spoustu práce a také značnou nejistotu," podotkl. 

Mluvčí vévody ze Sussexu již předem potvrdil, že nedojde k setkání mladšího syna krále Karla III. s nemocným panovníkem, jemuž byl před časem diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny.

"V reakci na mnohé otázky a pokračující spekulace o tom, zdali se vévoda tento týden během pobytu ve Spojeném království setká se svým otcem, oznamuji, že to, bohužel, s ohledem na nabitý program Jeho Veličenstva nebude možné. Vévoda samozřejmě chápe otcovy závazky a různé jiné priority a doufá, že ho brzy uvidí," uvedl mluvčí.

Nabízelo se samozřejmě i setkání se starším bratrem. Princ William se nedávno vrátil k plnění povinností člena královské rodiny, zatímco jeho žena Kate pokračuje v léčbě rakoviny, kterou lékaři odhalili také u ní. 

Podle informací magazínu People jsou ale Harry a jeho žena Meghan odstřiženi od informací o vývoji zdravotního stavu princezny z Walesu. "Vědí o všem, co se děje doma v Anglii, ale veškeré detaily ohledně Kate jsou jim zapovězeny," dodal zdroj magazínu. 

Nejnovější zprávy