Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Princ Harry opět zavítá do Británie! A co jeho žena Meghan?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ Harry opět zavítá do Británie! A co jeho žena Meghan?

Andrea Malá

29. dubna 2024 14:32

Princ Harry

Princ Harry v květnu po čase opět navštíví rodnou Velkou Británii, aby se zúčastnil ceremonie u příležitosti 10. výročí her Invictus, informovala BBC. Potvrzena zatím byla pouze jeho účast. Vévodkyně Meghan jej stoprocentně doprovodí až na následnou africkou cestu. 

Harry se má ve středu 8. května zúčastnit mše v londýnské katedrále svatého Pavla, přičemž by se měl dostat ke čtení z bible. Známý herec Damian Lewis také odrecituje báseň. 

Mladší ze synů současného britského krále Karla III. spustil sportovní hry Invictus, které jsou určené pro zraněné válečné veterány, v roce 2014. Chystaná ceremonie má podle mluvčího zdůraznit, že akce už deset let zachraňuje a mění životy prostřednictvím sportu. 

K dispozici zatím není informace, zdali prince bude doprovázet jeho americká manželka Meghan, bývalá herečka. Ví se však, že s manželem následně odcestuje na návštěvu Nigérie, kde se mimo jiné mají zúčastnit místních tradičních kulturních aktivit. 

Princ Harry naposledy navštívil rodnou Británii v únoru, aby se setkal se svým otcem, který krátce předtím oznámil, že u něj lékaři odhalili blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Palác během uplynulého týdne uvedl, že Karel III. se poprvé od oznámení diagnózy vrátí k povinnostem panovníka. 

Nejnovější zprávy