Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Princ William se zmínil o vévodkyni Kate! Jak se jí daří?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princ William se zmínil o vévodkyni Kate! Jak se jí daří?

Lenka Kučerová

19. dubna 2024 19:05

William, princ z Walesu Video

Princ William se navzdory pokračující léčbě princezny Kate, u které lékaři odhalili rakovinu, vrátil k pracovním povinnostem. Během programu se pochopitelně setkával s lidmi, jejichž myšlenky často mířily k budoucí královně. Následník trůnu spoluobčanům řekl, že je o ni dobře postaráno. 

William přijal psaní s přáním brzkého uzdravení pro princeznu od jednasedmdesátileté dobrovolnice Rachel Candappové, která mu řekla, aby se o svou ženu dobře postaral. "Postarám," slíbil následník trůnu a dal jí ruku na rameno. Candappová později novinářům řekla, že strávila celou předchozí noc přemýšlením nad tím, jak psané přání zformuluje. 

Následník trůnu zavítal do západního Londýna a hrabství Surrey, aby ocenil práci místních komunit a environmentálních organizací, jak uvedl Kensingtonský palác v prohlášení. Šlo o jeho první pracovní povinnosti od chvíle, kdy jeho žena uvedla, že podstupuje chemoterapii kvůli blíže nespecifikovanému typu rakoviny. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy