Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Princezna Kate: Bod zlomu v léčbě a plány návratu do služby vlasti!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezna Kate: Bod zlomu v léčbě a plány návratu do služby vlasti!

Andrea Malá

7. června 2024 10:50

William, princ z Walesu a Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Britové od konce března drží palce a doufají v uzdravení princezny Kate, které letos byl - stejně jako králi Karlovi III. - diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny. Léčba zatím neustále probíhá, takže manželka následníka trůnu se zatím nevrátila do práce. Kdy se tak stane?

Nový Čas s odvoláním na Vanity Fair píše, že neexistuje časový plán návratu k pracovním povinnostem, ale rozhodně se nespěchá. "Bude to tehdy, až se Catherine bude cítit připravená a až dostane zelenou od lékařského týmu. Ale na 100 procent se vrátí do práce, o tom není pochyb," uvedl dobře informovaný zdroj magazínu. 

V kuloárech se nicméně mluví o tom, že léčba už dospěla do zlomového bodu, od kterého se princezna z Walesu cítí jen a jen lépe. "Byla to velká úleva, že toleruje léky a skutečně se jí daří mnohem lépe," sdělil rodinný přítel s tím, že šlo o velmi náročné a znepokojující období. 

Princezna Kate v březnu sdělila veřejnosti, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Následné testy ho však potvrdily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Nejnovější zprávy