Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Simona Postlerová (†59): Co dělala ještě den před smrtí?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Simona Postlerová (†59): Co dělala ještě den před smrtí?

Andrea Malá

7. května 2024 20:00

Simona Postlerová

Česko o víkendu doslova šokovala zpráva o náhlém odchodu Simony Postlerové, které bylo pouhých 59 let. Největší rána to je pro její rodinu a kolegy, včetně těch z vinohradského divadla. Jeho zástupci prozradili, že byla až do poslední chvíle plná života. 

"S hlubokým zármutkem jsme byli 5. 5. odpoledne zaskočeni zdrcující zprávou o náhlé smrti naší kolegyně, herečky Simony Postlerové," uvedlo Divadlo na Vinohradech na facebooku. "Ještě v sobotu 4. května zkoušela v připravované inscenaci hry Lenky Lagronové Terezka. Šokující zpráva o její smrti přišla o necelých 24 hodin později," prozradili zástupci souboru.

Vinohradské divadlo připomnělo, že Postlerová do zdejšího angažmá nastoupila v roce 1992 po odchodu z Národního divadla. "Více než třicet let byla oporou zdejšího hereckého souboru, ale také úžasnou, empatickou, nápomocnou kolegyní a kamarádkou. Na našem jevišti ztvárnila téměř 40 nezapomenutelných hereckých postav," zmínila pražská scéna.

"Simona Postlerová byla hluboce věřící. Kéž jí Bůh, který ji tak náhle povolal, dopřeje mír a blaženost, po nichž ve svém životě a práci tolik toužila," dodalo divadlo. 

Podle informací deníku Blesk zesnula herečka ve svém bytě na pražských Vinohradech. "Na uvedené adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí  ženy, nejednalo se o smrt s cizím zaviněním," řekl listu policejní mluvčí Richard Hrdina.

Postlerová se narodila do herecké rodiny, obor sama vystudovala na DAMU. Působila v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech. Zahrála si v řadě úspěšných televizních seriálů, například v Ordinaci v růžové zahradě či Chlapcích a chlapech. Úspěšná byla také v dabingu. V roce 2002 obdržela Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za snímek Vtip.

Nejnovější zprávy