Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Simona Postlerová (†59): Kepka řekl, jak je to se sbírkou na pomoc rodině!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Simona Postlerová (†59): Kepka řekl, jak je to se sbírkou na pomoc rodině!

Andrea Malá

18. května 2024 8:54

V Divadle na Vinohradech proběhlo poslední rozloučení se Simonou Postlerovou. (14.5.2024)

Česko se v úterý rozloučilo s náhle zesnulou herečkou Simonou Postlerovou. Její kolegové se rozhodli pomoci pozůstalým, jenže o jejich iniciativě se objevily mylné informace. Prezident Herecké asociace Ondřej Kepka se proto rozhodl reagovat. 

Kepka zveřejnil obsáhlý facebookový příspěvek, který označil za nucenou reakci na nepodložené informace o neveřejné sbírce na pomoc rodině zesnulé herečky. Podle jeho slov vznikl speciální sociální účet Herecké asociace.

"Důrazně odmítáme, že řešíme jakékoliv 'dluhy', o žádných dluzích nevíme a podle informací od rodiny a blízkého okolí naše kolegyně žádné mimořádné dluhy neměla. Sbírka je výrazem 'pouhé' solidarity kolegů a nejbližších přátel, kteří vědí, čím vším si rodina Simony prošla," vysvětlil prezident organizace zastupující herce.

Kepka zdůraznil, že rodina Postlerové je o akci informována. "Byli jsme to my, co jsme pozůstalé s tímto nápadem kontaktovali," zmínil.

"Veškeré prostředky budou rodině předány – včetně výpisu z účtu. S rodinou jsme se také domluvili, že vše nebudeme medializovat právě z důvodů případných nevhodných reakcí.
Toto prohlášení činíme zejména proto, že chceme chránit dobrou pověst rodiny i samotné Simony. Byla to právě Simona, která byla pro mnohé z nás vzorem, jak se postarat o své blízké, nesnášela konzumní život a ke své práci a veškerým svým závazkům přistupovala velmi zodpovědně," dodal Kepka. 

Postlerová se narodila do herecké rodiny, obor sama vystudovala na DAMU. Působila v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech. Zahrála si v řadě úspěšných televizních seriálů, například v Ordinaci v růžové zahradě či Chlapcích a chlapech. Úspěšná byla také v dabingu. V roce 2002 obdržela Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za snímek Vtip. 

Nejnovější zprávy