Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Simona Postlerová (†59): V den posledního rozloučení měla stát na jevišti!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Simona Postlerová (†59): V den posledního rozloučení měla stát na jevišti!

Andrea Malá

9. května 2024 10:54

Simona Postlerová

Vinohradské divadlo se od víkendu vyrovnává s neuvěřitelnou ztrátou poté, co v pouhých 59 letech zemřela Simona Postlerová. Pražská scéna bude příští týden dějištěm posledního rozloučení, a to v den, kdy herečka původně měla být na jevišti. 

Poslední rozloučení se uskuteční v úterý 14. května v 11:00 v Divadle na Vinohradech na náměstí Míru, přičemž s hodinovým předstihem bude možné přinést květiny. Od 13 hodin pak bude následovat v nedalekém kostele svaté Ludmily mše svatá. Uložení do hrobu proběhne v rodinném kruhu. 

Jak upozornil deník Aha!, Postlerová měla v den pohřbu hrát v inscenaci Český román, kde jí byla svěřena role Olgy Scheinpflugové, manželky spisovatele Karla Čapka. 

O úmrtí herečky informoval Nadační fond Dvojka srdcem v neděli na sociální síti. "S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás dnes v noci navždy opustila divadelní, filmová a dabingová herečka a také od samého začátku patronka našeho nadačního fondu Simona Postlerová," uvedli jeho zástupci.

Postlerová se narodila do herecké rodiny, obor sama vystudovala na DAMU. Působila v Národním divadle či v Divadle na Vinohradech. Zahrála si v řadě úspěšných televizních seriálů, například v Ordinaci v růžové zahradě či Chlapcích a chlapech. Úspěšná byla také v dabingu. V roce 2002 obdržela Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za snímek Vtip. 

Nejnovější zprávy