Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Sophia Loren skončila v nemocnici po oslavě svých 89. narozenin! Náhlá operace

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Sophia Loren skončila v nemocnici po oslavě svých 89. narozenin! Náhlá operace

Veronika Jirásková

25. září 2023 10:31

Sophia Lorenová (září 2023) Video

Sexuální symbol 60. let Sophia Lorenová nešťastně upadla a utrpěla zlomeninu kyčle. Herečka musela podstoupit operaci.

Podle italských médií herecká legenda a sexuální idol mnoha mužů v 60. letech zřejmě upadla ve svém domě v Ženevě. Nehoda jí měla způsobit zlomeninu kyčle. Téměř devadesátiletá Italka podstoupila v Ženevě úspěšnou operaci a v současné době se nachází ve fázi rekonvalescence, po níž následuje rehabilitace.

Podle italských novin "La Repubblica" měla Lorenová v úterý 26. září otevřít novou pobočku sítě restaurací "Sophia Loren" v Bari, čtvrtou v Itálii. Pobočky této restaurace jsou již ve městech Milán, Florencie a Fiumicino. Hvězda mnoha slavných filmů měla zároveň obdržet čestné občanství tohoto města na jihu Itálie. Po hereččině boku v těžkých chvílích stojí její dva synové Edoardo (50) a Carlo (54).

V říjnu 2022 zazářila Sophia Loren na červeném koberci v Miláně při slavnostním otevření restaurace, která nese její jméno. Devětaosmdesátiletá filmová legenda byla vždy známá svou vášní pro vaření, a její kuchařské dovednosti zaznamenaly úspěch i v knižní podobě, když její recepty našly cestu mezi bestsellery.

Během své dlouhé herecké kariéry se Sophia Lorenová, která oslavila nedávno 89. narozeniny, stala ikonou filmového průmyslu. Její osobní milostný příběh s producentem Carlem Pontim byl složitý, ale silný. Pár byl dvakrát spolu ve vztahu, a to v roce 1957, i když byl Ponti stále ženatý s jinou ženou, a poté v roce 1966 se vzali, až když byl jeho rozvod s předchozí manželkou oficiálně uzavřen.

I přes spory o svůj vztah a rozvodové tahanice zůstali Lorenová a Ponti spolu až do roku 2007, kdy Carl Ponti zemřel. Jejich vztah byl poznamenán několika obtížemi a právními problémy kvůli jeho stávajícímu manželství, ale jejich láska a oddanost jeden druhému přetrvaly až do konce Pontiho života. Sophia Lorenová se stala matkou jejich dvou synů a jejich vztah zůstává jedním z význačných aspektů jejího života a kariéry.

Sophia Loren, původním jménem Sofia Scicolone, se narodila 20. září 1934 v Římě. Byla nemanželským dítětem a pocházela z chudé rybářské rodiny. Její přezdívka "Zubatá" odkazovala na její štíhlou postavu v dětství. Prožila dětství a dospívání v městečku Pozzuoli, které se nachází poblíž Neapole. Její mládí bylo poznamenáno válečnými událostmi, a tak musela s obyvateli města za druhé světové války často hledat úkryt v železničním tunelu před bombardováním.

Sophia Lorenová (Londýn, 2009) Video 6 Otevřít galerii

Sophia Lorenová začala svou hereckou kariéru v Itálii a později se stala mezinárodní filmovou hvězdou. Během své dlouhé kariéry hrála ve více než stovce filmů a získala mnoho ocenění, včetně Oscara za nejlepší ženský herecký výkon za roli ve filmu "La Ciociara" (Dvě ženy) z roku 1961.

Nejnovější zprávy