Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Triumf prince Harryho: Vysoudil miliony od britských médií za nekalé praktiky!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Triumf prince Harryho: Vysoudil miliony od britských médií za nekalé praktiky!

Andrea Malá

15. prosince 2023 13:28

Princ Harry v dokumentární sérii Heart of Invictus.

Princ Harry dostal od britského soudu pěkný vánoční dárek. Bylo totiž vyhověno jeho stížnostem proti nekalým praktikám některých médií, která o něm nezákonně shromažďovala informace. Znamená to, že s manželkou Meghan výhledově dostanou několik milionů korun.

Princ Harry v žalobě uvedl, že za patnáct let od roku 1996 o něm vyšlo více než 140 článků, k nimž byly informace získány nezákonným způsobem. V červnu dokonce jako první zástupce britské královské rodiny po 130 letech vypovídal u soudu. Ten mu dal nyní částečně za pravdu.

Podle soudce londýnského soudu Timothyho Fancourta se vévoda ze Sussexu stal obětí nezákonného shromažďování informací. Konkrétně dospěl k závěru, že hackování telefonů bylo u vydavatelství Mirror Group Newspapers (MGN) rozšířenou a obvyklou praktikou po mnoho let, při čemž o ní vědělo i nejvyšší vedení. 

Vydavatelství má mladšímu synovi panovníka Karla III. zaplatit 140 tisíc liber (více než 3,9 milionu Kč) jako odškodné, informovala Deutsche Welle. Princ ovšem požadoval 440 tisíc liber (přes 12,5 milionu Kč). 

S výsledkem soudního sporu je přesto podle vyjádření spokojený. Britské úřady v čele s policií ale vyzval, aby se praktikami MGN dále zabývaly a vznesly nová obvinění. 

Nejnovější zprávy