Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 12. prosince 2023

Svátek slaví Simona, zítra Lucie

Urážka pro Harryho a Meghan. Král Karel III. je definitivně odříznul!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Urážka pro Harryho a Meghan. Král Karel III. je definitivně odříznul!

Lenka Kučerová

15. listopadu 2023 21:59

Meghan Markleová a princ Harry Video

Po nástupu krále Karla III. na britský trůn došlo k zásadním změnám v organizaci královské rodiny. Přestože tyto změny nejsou vnímány vždy v pozitivním světle, zejména pro prince Harryho a jeho ženu Meghan jsou předzvěstí náročného období.

Král Karel III. provedl reorganizaci hierarchie královské rodiny, kterou rozdělil do čtyř kategorií. Podle informací z deníku Daily Mail a zdrojů z Buckinghamského paláce jsou členové královské rodiny nyní rozděleni na starší členy královské rodiny, pracující královskou rodinu, nepracující královskou rodinu a ostatní.

Princ Harry a Meghan Markle byli zařazeni do poslední skupiny, která je známá též jako "ti druzí." Do této kategorie patří i princ Andrew, což pro Harryho a Meghan představuje citelnou urážku. Princ Andrew byl zapleten do sexuálního skandálu spojeného s miliardářem Jeffreyem Epsteinem, který zahrnoval nezletilé dívky.

Mezi starší členy královské rodiny patří král Karel III. s manželkou Camillou, princ William a princezna Kate. Nejvyšší kategorii tvoří také další královi sourozenci, princezna Anna a princ Edward s manželkou Sophií.

Tato reorganizace naznačuje králův záměr snížit počet aktivních členů královské rodiny, což se odráží i během veřejných událostí, například na balkóně Buckinghamského paláce.

V minulosti se královna Alžběta II. s členy rodiny na veřejnosti často objevovala, zatímco za vlády krále Karla lze vidět méně členů.

"Když se podíváte na éru královny, bylo to jako Piccadilly Circus. Teď, když se na to podíváte, vypadá to jako něco po armageddonu. Je to úplně odlišné," uvedl Grant Harrold, bývalý královský komorník. Někteří odborníci navrhují, aby král provedl ještě další změny v jádru královské rodiny.

Nejnovější zprávy