Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Vražda Victorie Velvet (†40): Vše možná bylo úplně jinak!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vražda Victorie Velvet (†40): Vše možná bylo úplně jinak!

Lenka Kučerová

25. června 2024 21:10

Victoria Vera Blyth

Zavražděná česká zpěvačka Victoria Velvet Blyth žila ve vile se svým manželem Davidem Thomasem Blythem a jejich třemi dětmi v Turecku, než ji zavraždil právě její žárlivý manžel, který následně spáchal sebevraždu. Alespoň tak zněla původní verze, kterou o smrti české zpěvačky a jejího muže přinesla turecké média. 

"Dvojice se začala z neznámého důvodu hádat v noci na 11. června, hádka rychle přerostla v bitvu. Manžel pak vzal pistoli a začal střílet na svou ženu, pak spáchal sebevraždu stejnou zbraní," popsaly tragédii turecké servery Turkyie Gazetesi a Hurriy.

Hádku měly údajně spustit Victoriiny zprávy v telefonu. Všechno ale nakonec mohlo být jinak. Nejbližší z úzkého kruhu zesnulé umělkyně včetně jejího právníka jsou totiž přesvědčeni, že žádná nevěra v celém případu roli nehrála. Manželé si prý byli věrní, trávili drtivou většinu času spolu a věnovali se svým třem malým dětem.

Co se tedy stalo? V osudný večer skutečně k ostré hádce, což potvrdily i děti páru. Podle informací serveru Expres je ale ve hře i varianta, že Blyth manželce vyhrožoval demonstrativní sebevraždou a po hádce došlo k nehodě, kdy Victorii omylem zastřelil. A pak i sebe.

Victoria totiž měla podle jedné z vyšetřovacích verzí manželovi pohrozit, že jej opustí. Blyth tedy údajně šel pro zbraň, ne však s úmyslem svou ženu zabít, ale pohrozit, že zabije sám sebe.

Demonstrativní vyhrožování pak mělo zvrtnout, když se zpěvačka snažila vzít manželovi zbraň a on ji nechtěně zastřelil. 

Victoria byla oblíbená nejen v Česku, ale i v Turecku, kde podporovala rozvoj turecko-českých vztahů a angažovala se v charitě. Založila organizaci Runkara, která pořádala sportovní akce včetně půlmaratonu.

Společně se svým manželem, skotským ropným podnikatelem, organizovala společenské a sportovní akce, což jim umožnilo být součástí společenské smetánky. Turecká média označila tragédii za "šok v Ankaře".

Nejnovější zprávy