Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Zemřel Carl Weathers (†76), hvězda Rockyho či Predátora

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel Carl Weathers (†76), hvězda Rockyho či Predátora

Andrea Malá

2. února 2024 22:14

Carl Weathers

Ve věku 76 let zemřel americký herec a bývalý profesionální sportovec Carl Weathers, jehož nejvíce proslavila role Apolla Creeda ve filmové sérii Rocky. O úmrtí podle zahraničních médií informovala rodina zesnulého. 

Weathers zemřel ve spánku ve věku 76 let, uvedla rodina ve zveřejněném prohlášení podle britské BBC. "Carl byl výjimečnou lidskou bytostí, která prožila neobyčejný život," uvedli pozůstalí po rodákovi z New Orleans, kde se narodil 14. ledna 1948. Šestasedmdesáté narozeniny oslavil teprve před pár týdny.

Budoucí filmová hvězda se nejprve zkoušela prosadit v profesionálním sportu. Weathers odehrál několik zápasů NFL za Oakland Raiders, díru do světa jako hráč amerického fotbalu nicméně neudělal. V kariéře ještě několik let pokračoval v Kanadě, zatímco studoval herectví. Tím se nakonec proslavil. 

Od 70. let se objevil ve filmech či televizních dílech. Nejvíce ho proslavily role boxera Apolla Creeda ve filmové sérii Rocky se Sylvestrem Stallonem a Dillona ve filmu Predátor s Arnoldem Schwarzeneggerem. 

Weathers měl dva syny s bývalou manželkou Mary Ann. 

Nejnovější zprávy