Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Zemřel legendární herec Donald Sutherland (†88)

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřel legendární herec Donald Sutherland (†88)

Andrea Malá

20. června 2024 19:50

Donald Sutherland

Z USA dnes přišla smutná zpráva. Ve věku 88 let zemřel slavný herec Donald Sutherland, který zazářil například ve filmovém zpracování MASH. O úmrtí otce neméně známého Kiefera Sutherlanda informovala agentura CAA. 

Donald Sutherland zemřel ve čtvrtek v Miami po dlouhé nemoci, sdělila agentura podle CNN. Hercův syn už o smutné zprávě informoval své fanoušky. 

"S těžkým srdcem vám říkám, že můj otec Donald Sutherland odešel. Osobně si myslím, že byl jedním z nejdůležitějších herců v historii filmu. Nikdy ho nevystrašila, ať byla kladná, záporná, nebo hnusná. Miloval to, co dělal, a dělal to, co miloval. Nikdo nemůže chtít od života víc," napsal hercův syn Kiefer na instagramu. 

Sutherland se narodil 17. července 1935 v kanadském Saint John, přičemž již od 14 let pracoval v rozhlase. V 60. letech začal v Evropě získávat filmové zkušenosti. První výrazným filmem jeho kariéry byl Bedfordský incident (1965), brzy následoval Tucet špinavců. Během kariéry pracoval s nejslavnějšími režiséry, například s Federicem Fellinim, Bernardem Bertoluccim či Robertem Redfordem. 

V 80. letech přišel ústup ze slávy, ale v další dekádě se známý herec vrátil na výsluní. Pomohla k tomu role plukovníka Fetisova v televizním thrilleru Občan X. Sutherland získal dvakrát Zlatý Glóbus a jednoho Oscara za celoživotní dílo. 

Nejnovější zprávy