Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Zúčtování s Jaromírem Soukupem! Takhle to bylo s výpadkem TV Barrandov

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zúčtování s Jaromírem Soukupem! Takhle to bylo s výpadkem TV Barrandov

Andrea Malá

25. ledna 2024 11:55

Jaromír Soukup Video

Jaromír Soukup momentálně nemá na růžích ustláno. Potřeboval by si připravit na zápas pod hlavičkou Clash of the Stars, jenže musí řešit nepříjemné podnikatelské potíže. O víkendu totiž došlo k výpadku jeho televize Barrandov. Nyní se objevily nové informace o důvodech "blackoutu". 

Trojice kanálů přestala vysílat v sobotu po 1:00. Po 10. hodině nejprve obnovil vysílání hlavní kanál, v následujících desítkách minut naskočily i stanice Barrandov Kino a Barrandov Krimi. Blesk napsal, že televize nefungovala kvůli odpojení od přívodu elektrické energie. Soukup sdělil serveru Seznam Zprávy, že šlo o krátkodobý výpadek technického charakteru. 

Podle dostupných informací nicméně opravdu došlo k odpojení televize z elektrické sítě. Od uplynulého víkendu zajišťují stanici šťávu pronajaté dieselagregáty. 

Web lupa.cz napsal, že TV Barrandov předtím odebírala elektřinu z lokální distribuční soustavy provozované společností Barrandov Studio. Od té nicméně kvůli nezaplaceným fakturám dostala ultimátum, aby do minulého pátku uhradila alespoň tři miliony korun. Televize nabídla, že zaplatí jen třetinu požadované částky. Proto se stalo, co se stalo...

O problémech Soukupova mediálního impéria se ví. Televize čelí exekuci a má zablokovaná bankovní konta. Deník N v uplynulých dnech informoval, že se jí podařilo získat dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem pod podmínkou předložení plánu řešení dluhů.

Pražský městský soud vyhlásil tzv. individuální moratorium, což je novinka, kterou od loňského září umožňují české zákony. Jde o pozastavení exekucí na určitý čas, během kterého musí firma přijmout opatření, která ji udrží v provozu a umožní splácet pohledávky.

Televize Barrandov dostala na zpracování ozdravného projektu měsíc. Plán řešení dluhů musí po uplynutí lhůty schválit většina věřitelů, jinak bude společnost opět čelit exekucím.

Nejnovější zprávy