Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Atentát na Roberta Fica se stal před dvěma týdny! Jak ho střelec zasáhl?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Atentát na Roberta Fica se stal před dvěma týdny! Jak ho střelec zasáhl?

Andrea Malá

29. května 2024 12:51

Robert Fico

Léčba slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) nadále probíhá podle očekávání, stav pacienta je uspokojivý, uvedl úřad vlády ve středu. Premiérův poradce Erik Kaliňák na úterním mítinku řekl, že politik utrpěl při atentátu průstřel tenkého střeva. Fico je nadále hospitalizován v banskobystrické nemocnici. 

"Byl jsem tam na místě, mluvil jsem s lékaři a byly to milimetry, které rozhodovaly o tom, zda dojde k porušení něčeho zásadního a bude to fatální. Trefilo to tenké střevo tak, že sice bylo pětkrát prostřelené, ale lékaři dělali zázraky," řekl Kaliňák podle serveru postoj.sk. 

Fico byl na den přesně před dvěma týdny postřelen útočníkem v Handlové v Trenčínském kraji, když po výjezdním zasedání kabinetu vyrazil mezi lidi. Premiér utrpěl střelná zranění a po převozu do nemocnice podstoupil pětihodinovou operaci.

Specializovaný trestní soud v Pezinku poslal atentátníka do vazby, je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra. Obviněného k soudu eskortovala policie, na místě panovala přísná bezpečnostní opatření. 

Útočník podle posledních informací TV Markíza skončil na psychiatrickém oddělení ve vězeňské nemocnici v Trenčíně, kde je pod nepřetržitým dozorem 24 hodin denně. Televize uvedla, že byl na psychiatrii umístěn hlavně z preventivních důvodů.

Nejnovější zprávy