Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Finskem otřásla střelba na škole u Helsinek! Útočilo dítě

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Finskem otřásla střelba na škole u Helsinek! Útočilo dítě

Andrea Malá

2. dubna 2024 12:52

Finská policie, ilustrační fotografie.

Finská policie ohlásila v úterý ráno střelbu ve škole u hlavního města Helsinky. Zraněno je několik lidí, podezřelého policie zadržela. 

Ke střelbě došlo na základní škole Viertola ve Vantaa nedaleko helsinského mezinárodního letiště. Podle dostupných informací je pachatelem dítě, zraněni jsou tři školáci.

Agentura Reuters upřesnila, že zraněnými jsou tři 12leté děti a podezřelý, rovněž 12letý student, byl vzat do vazby. Zranění školáci byli převezeni do nemocnice.

Žádné další podrobnosti o útoku policie nesdělila. Střelba se odehrála ve škole Viertola, která má podle místního magistrátu kolem 800 žáků od první do deváté třídy a zaměstnává 90 lidí. 

"Bezprostřední nebezpečí pominulo," řekla agentuře Reuters ředitelka školy a odmítla incident dále komentovat.

"Den začal děsivým způsobem. Ve škole Viertola ve Vantaa došlo ke střelbě. Mohu si jen představit bolest a obavy, které v tuto chvíli zažívá mnoho rodin. Podezřelý pachatel byl dopaden," uvedl ministr vnitra Mari Rantanen.

V roce 2007 Pekka-Eric Auvinen zastřelil a zabil šest studentů, školní sestru, ředitele a sebe pomocí ruční zbraně na střední škole Jokela nedaleko Helsinek. O rok později student Matti Saari zahájil palbu na škole ve městě Kauhajoki na severozápadě Finska. Než obrátil zbraň proti sobě, zabil devět studentů a jednoho zaměstnance.

Nejnovější zprávy