Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Radost v pražské ZOO! Narodil se malý orangutan

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Radost v pražské ZOO! Narodil se malý orangutan

Andrea Malá

2. května 2024 20:21

Orangutan sumaterský, ilustrační fotografie.

V ZOO Praha se ve čtvrtek krátce po poledni narodil orangutan sumaterský. Jde o první mládě jedenáctileté samice Diri, která přišla na svět rovněž v pražské zoologické zahradě. Otcem je dvaadvacetiletý samec Pagy.

Mládě je podle prvních pozorování vitální a chovatelé ho již viděli pít mateřské mléko, uvedla ZOO na svých webových stránkách. Pavilon Indonéská džungle zůstává otevřený – návštěvníci tak mohou spatřit vzácný přírůstek na vlastní oči již nyní.

"Malý orangutan se narodil v den, kdy jsou gorilí samičce Mobi čtyři měsíce a kdy uplynuly jen tři týdny od narození dalšího gorilího mláděte. Je neuvěřitelné, že nyní mohu oznámit narození letos již třetího kriticky ohroženého lidoopa v Zoo Praha. Je symbolické, že se tak děje pouhý týden před tím, než zde přivítáme Jane Goodall," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Orangutany chová Zoo Praha takřka nepřetržitě od roku 1961. Doposud posledním zde narozeným mládětem byl sameček Pustakawan, zvaný Kawi, kterému budou letos v listopadu čtyři roky. Ten obývá expozici spolu se svou matkou Mawar, přičemž ve venkovním výběhu budou zítra i během víkendu k zastižení právě oni. Diri s Pagym a svým dnešním novorozencem žijí na sousedním ostrově v horním patře pavilonu Indonéská džungle. Tam je možné trojici pozorovat už nyní a bude tomu tak i v příštích dnech – novorozené mládě zatím zůstane uvnitř pavilonu.

Nejnovější zprávy