Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Robert Fico: Nové a dobré zprávy z banskobystrické nemocnice!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Robert Fico: Nové a dobré zprávy z banskobystrické nemocnice!

Andrea Malá

19. května 2024 12:31

Robert Fico, předseda strany SMER - SD

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se ve středu stal obětí atentátu, je aktuálně mimo ohrožení života, uvedl v neděli vicepremiér a ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD). Ficův stav je ale nadále vážný. 

"Na základě ranního konzilia lékařů můžeme konstatovat, že pacient je momentálně mimo stav ohrožení života. Jeho stav je nadále velmi vážný a potřebuje dlouhou dobu a klid na rekonvalescenci. Pevně věříme, že všechno půjde dobrým směrem," uvedl náměstek ředitele banskobystrické nemocnice Milan Urbáni. 

Kaliňák řekl, že převoz premiéra do jiné nemocnice v nejbližší době není plánovaný ani možný. S ohledem na stabilní zdravotní stav premiéra a pozitivní prognózu avizoval, že nemocnice bude v dalších dnech o situaci informovat v pravidelných prohlášeních. 

"Všichni věříme, že jeho fyzická konstituce je tak silná, abychom každý den mohli věřit v brzké zotavení, i když to bude určitě minimálně na týdny," dodal ministr. 

Specializovaný trestní soud v Pezinku v sobotu poslal do vazby Juraje C., který je obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra. Obviněného k soudu eskortovala policie, na místě panovala přísná bezpečnostní opatření.

Obviněný Juraj C. postřelil slovenského premiéra ve středu odpoledne po výjezdním jednání vlády v Handlové v Trenčínském kraji. Předseda vlády byl ihned převezen do nemocnice v Banské Bystrici, kde je nadále hospitalizován. Podle Kaliňáka i ministra vnitra Matúše Šutaje Eštoka byl čin atentátníka politicky motivovaný. Střelce označili za osamělého vlka, který nebyl členem žádné radikalizované skupiny. 

Nejnovější zprávy